AKTUALNA OBVESTILA

kme spletjpg

Spoštovani,

Zaradi splošne stavke zdravnikov in zobozdravnikov, ki poteka v vseh zdravstvenih zavodih v obliki popolne prekinitve dela bomo v našem zdravstvenem domu zagotavljali minimum delovnega procesa skladno s predpisi.

Zagotavljajo se:

- Vse zdravstvene storitve za otroke do 18. leta starosti ter za bolnike, starejše od 65 let

-       Vse zdravstvene storitve v zvezi z nosečnostjo in porodom

-       Zdravljenje vročinskih stanj in infekcij

-       Zdravljenje poškodb in zastrupitev

-       Zdravljenje kroničnih bolezni, če bi njegova opustitev neposredno povzročila poslabšanje zdravstvenega stanja, invalidnost, druge trajne okvare zdravja, smrt

-       Druge storitve nujne zdravniške pomoči

-       Opravljanje triažnih pregledov

-       Predpisovanje zdravil in pripomočkov za zdravljenje stanj iz prejšnjih točk

-       Ukrepe za preprečevanje in obvladovanje nalezljivih bolezni

-       Zdravljenje onkoloških bolezni

Hvala za razumevanje,

Splošne ambulante

Zdravstveni dom Ivančna Gorica

RAZPORED DELA ZDRAVNIKOV V SPLOŠNI AMBULANTI OB PETKIH POPOLDNE

MAREC 2024

29.03.2024 Mateja Plut Švigelj, dr. med.

APRIL 2024

05.04.2024 Janja Omejec, dr. med.

12.04.2024 Katarina Bratož Vidmar, dr. med.

19.04.2024 Primož Nagode, dr. med.

26.04.2024 Lana Pivk Kompolšek, dr. med.

03.05.2024 Rem Marič, dr. med.

CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI in COVIDU-19 V SEZONI 2023/2024

Obveščamo vas, da se je na cepljenje

proti sezonski gripi potrebno naročiti v ambulanti vašega izbranega zdravnika.

Na cepljenje proti Covid-19 pa se naročite na informacijah zdravstvenega doma in sicer na tel. številko 01-7819-000.

V skladu s strokovnimi priporočili NIJZ se cepljenje najprej priporoča vsem:

- posebej ranljivim kroničnim bolnikom (od 6 meseca starosti dalje) in

- osebam, starim 65 let ali več

- cepijo pa se lahko tudi ostali, ki se želijo zaščititi pred okužbo.

Cepljenje proti covid-19 se lahko opravi sočasno s cepljenjem proti gripi.

Vse aktualne novice o cepljenju proti COVID-19 najdete na spletni povezavi NIJZ-jahttps://www.cepimose.si/aktualne-novice

cepimo-sepng

ZD IVANČNA GORICA

KAKO UKREPATI OB POZITIVNEM HITREM BRISU ZA COVID-19?

V primeru znakov Covid-19

Če se slabo počutite (nahod, glavobol, bolečina v mišicah in sklepih, povišana telesna temperatura in tako dalje), ostanite doma in se testirajte s testom iz lekarne ali test po navodilu vašega osebnega zdravnika opravite v naši ustanovi s predhodnim naročilom na telefon: 01-7819-000

Osebe iz ogrožene skupine bolnikov in starejši za navodila pokličite izbranega osebnega zdravnika.

V primeru potrjenega Covid-19

V primeru potrjene okužbe z virusom SARS-CoV-2, ostanite doma in ravnajte enako, kot v primeru drugih bolezni dihal oziroma ravnajte v skladu z navodili zdravnika.

Upoštevajte osnovne higienske ukrepe: higieno rok ter kašljanja in kihanja, omejite tesne stike z ostalimi osebami in upoštevate priporočila lečečega zdravnika.

Bolniško nadomestilo

Ker se od 1. aprila 2023 naprej v skladu s sklepom epidemiološke stroke v Sloveniji bolezen Covid-19 obravnava enako kot druge okužbe dihal, je bolniško nadomestilo obolele osebe, ali za nego obolele osebe enako nadomestilu za odsotnosti zaradi drugih bolezni.

Bolniški stalež se kot običajno uredi pri osebnem zdravniku.

OBVESTILO!

Obveščamo vas, da je za vse paciente stare 65 let in več na voljo brezplačno cepljenje proti pnevmokoku z enim odmerkom polisaharidnega cepiva (PNEUMOVAX 23).

Do brezplačnega cepljenja so opravičeni tudi kronični bolniki, še posebaj bolniki z kroničnimi boleznimi obtočil, dihal, sečil, jeter, sladkorno boleznijo, malignimi obolenji,..

Na cepljenje se lahko naročite v ordinacijskem času ambulante vašega osebnega zdravnika.

Lep pozdrav!